Dział: Nowości w psychologii

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Kurs o technikach motywacji i radzenia sobie ze stresem w życiu i w pracy z zastosowaniem praktyki mindfulness dostępny w promocyjnej cenie

Kurs „Mindfulness – techniki motywacji i radzenia sobie ze stresem w życiu i w pracy” jest odpowiedzią na współczesny rynek pracownika oraz gwarancją zdrowego rozwoju indywidualnej ścieżki kariery, a w konsekwencji całej organizacji, co bezpośrednio przekłada się na zdrowie psychiczne samego pracownika, chroni go przed wypaleniem zawodowym i sprzyja budowaniu efektywnych relacji w zespole. Pokażemy Ci, jak możesz zadbać o swoje zdrowie psychiczne, dzięki praktyce uważności!

Czytaj więcej

Ponad DSM – czym są zaburzenia psychiczne?

Myśląc o współczesnej psychopatologii, przywykliśmy do pewnych utartych przez ostatnie kilkadziesiąt lat pojęć i sposobów myślenia. W gronie specjalistów dyskutujemy terminami, do których zdążyliśmy się przyzwyczaić. Czy to jedyny sposób? Czy najlepszy? Jaki będzie kolejny krok?

Czytaj więcej

Nowe narzędzie do pracy z pacjentami w sferze związków! Premiera kursu „Sztuka dobrego związku”

Coraz więcej osób potrzebuje profesjonalnego wsparcia w sferze budowania zdrowej i silnej relacji z partnerem lub partnerką. Zwłaszcza obecnie istnieje wiele czynników, które mogą znacząco wpływać na związki. Są to między innymi: szybkie tempo życia, pandemia, która ujawniła wiele toksycznych zachowań i przemocy w rodzinie, stres czy media społecznościowe, które idealizują świat, życie, ludzi i ich relacje.

Czytaj więcej

Jelito z mózgiem w ADHD

Pytanie postawione w tytule może u niektórych psychologów budzić zdziwienie. Związek ADHD z zaburzonym neuroprzekaźnictwem mózgu oraz neurozapaleniem jest oczywisty. Warto jednak wiedzieć, że procesy te mogą podlegać wpływowi mikrobioty jelitowej, o czym świadczy szereg badań naukowych przeprowadzonych w ostatnich latach. Jelito, z uwagi na swoje unerwienie i obecność w nim mikrobioty, nazywane jest przez naukowców „drugim mózgiem”.

Czytaj więcej

Podwójnie wykluczeni. Osoby LGBT+ w autystycznej społeczności

Związki między autyzmem a płcią i seksualnością są fascynujące, ale nie do końca wyjaśnione. Niewiele jest dostępnych badań na temat osób LGBT+ w spektrum autyzmu, ale wszystkie potwierdzają, że udział osób LGBT+ w autystycznej społeczności jest dużo większy niż wśród ogółu populacji. Przyjrzyjmy się zatem temu, co na ich temat wiemy i jakie są doświadczenia i wyzwania specyficzne dla tej grupy osób.

Czytaj więcej

Neuroflow ATS – właściwe rozpoznanie ryzyka CAPD i działania terapeutyczne

Przez wiele lat rodzice słyszeli na wywiadówkach: „Krzyś nie uważa na lekcji, nie rozumie. Jakby nie słyszał, co się do niego mówi…”, choć czułość słuchu okazywała się prawidłowa. Czy problem zniknął? Jak można pomóc dziecku?

Czytaj więcej

Typy osobowości – rozpoznaj własny

Człowiek w sposób naturalny dąży do szczęścia, a jedną z dróg do niego jest lepsze poznanie i zrozumienie siebie. Warto rozpocząć poszukiwania od określenia typu osobowości, wówczas łatwiej będzie zmierzyć się ze słabościami i w naturalny sposób rozwijać swoje mocne strony.

Czytaj więcej

Bezpieczeństwo psychologiczne w zespole W jaki sposób HR Business Partner może wspierać lidera w pracy nad tym obszarem?

Cisza będzie zwyciężać wszędzie tam, gdzie pracownik będzie obawiał się psychologicznych konsekwencji dla siebie. Czy opłaca się organizacji tworzyć atmosferę, w której pracownicy nie zgłaszają uwag i siedzą cicho? Zdecydowanie nie. Dlatego to organizacja, a konkretnie menedżerowie zespołów powinni zadbać o taką atmosferę, w której pracownikowi będzie się opłacało tę ciszę przerwać. Atmosferę bez strachu.
Czytaj więcej

Skutki przewlekłego stresu - 6 chorób, które wywołuje silny stres

Stres jest naturalną reakcją organizmu na różne nieprzewidziane i negatywne sytuacje w życiu. Może się on jednak różnić swoim nasileniem. Przewlekły i długotrwały stres bardzo często odbija się na zdrowiu. Nie chodzi tu jedynie o choroby psychiczne. Badania potwierdzają silną zależność mózgu od reszty ciała. Przewlekły stres wpływa również na niektóre organy, mięśnie albo problemy z układem pokarmowym. Do jakich chorób może przez to doprowadzić?

Czytaj więcej

Serwis Zaufany Terapeuta już wystartował!

Drodzy czytelnicy,
Mamy wielką przyjemność podzielić się z Wami świetną wiadomością. Już dzisiaj – 7 grudnia, premierowo przedstawiamy Państwu innowacyjną platformę Zaufany Terapeuta dla terapeutów i innych specjalistów zdrowia psychicznego oraz ich klientów.

Czytaj więcej

Muzyka, która leczy

„Muzyka leczy mnie z depresji zręczniej od lekarza, bez dodatkowych cierpień i bez pieniężnego honorarium” – powiedziała George Sand, ukochana wielkiego polskiego kompozytora – Fryderyka Chopina. Czy jej słowa oddają w pełni charakter tego, co dziś znamy pod pojęciem muzykoterapii? Czy faktycznie można wykorzystywać muzykę, aby skutecznie wpływać na poprawę funkcjonowania człowieka?

Czytaj więcej