Autor: Redakcja

.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Spacery jesienią sposobem na zrelaksowanie się. Sprawdź, co ze sobą zabrać

Jesienny krajobraz to doskonałe tło na odprężające spacery. Szeleszczące, barwne liście pod nogami i świeże powietrze doskonale poprawiają nastrój. Aby jednak każdy spacer był przyjemnością, warto się odpowiednio przygotować. Jak? Sprawdźmy!

Czytaj więcej

Praktyczne karty pracy dla psychologów i psychoterapeutów dziecięcych

Praca z małoletnimi pacjentami stanowi nie lada wyzwanie dla terapeutów. Dobieranie odpowiednich metod dostosowanych do wieku i indywidualnych potrzeb pacjenta jest niezwykle istotne. W odpowiedzi na te wyzwania powstała unikalna publikacja: e-book Praca terapeutyczna z dzieckiem zawierający praktyczne karty pracy dedykowane dla psychologów i psychoterapeutów. W tym artykule przybliżymy, dlaczego te karty stanowią niezastąpione narzędzie w pracy terapeutycznej z dzieckiem.

Czytaj więcej

Czy medyczna marihuana działa psychoaktywnie? Odpowiadamy

Medyczna marihuana została zalegalizowana w Polsce w 2017 roku. Czym różni się marihuana medyczna a zwykła? Ile THC ma medyczna marihuana i czy jej składniki mogą wykazywać działanie psychoaktywne? Odpowiadamy na te pytania.

Czytaj więcej

Zdrowie psychiczne w kryzysie - relacja z Ogólnopolskiego Kongresu Psychologów i Psychoterapeutów.

26 oraz 27 maja to były ważne dni w kalendarzach czytelników Psychologii w Praktyce oraz czasopisma Charaktery. To właśnie wtedy mogliśmy zorganizować dla Państwa kolejny, wypełniony merytorycznymi i inspirującymi wykładami Ogólnopolski Kongres Psychologów oraz Psychoterapeutów, którego tematem przewodnim było zdrowie psychiczne w kryzysie.

Czytaj więcej

Książki psychologia - na jakie tytuły warto zwrócić uwagę?

Ludzki umysł to fascynujące narzędzie, pełne tajemnic. Psychologia to dziedzina, wyjaśniająca istotę człowieczeństwa, ludzkie motywacje, traumy, a także zachowanie względem innych. Niebywałą skarbnicą wiedzy na temat psychologii są książki psychologiczne. Odkrycia współczesnej psychologii potrafią zaskoczyć. Warto więc pozostać na bieżąco, aby lepiej zrozumieć mechanizmy rządzące człowiekiem. Najlepsze książki psychologiczne dają szansę na pogłębienie tematów, których próżno szukać w innych źródłach. Służą zarówno specjalistom w tej dziedzinie, jak i niezwiązanym z psychologią osobom. Jak dobrać książki psychologiczne do potrzeb użytkowników? Na które pozycje warto zwrócić uwagę?

Czytaj więcej

Lęk i stres w pracy - jak wpływają na codzienne funkcjonowanie?

Lęk i stres w pracy to poważne problemy, które mogą spotkać wiele osób. Niestety u niektórych myśli o poniedziałku i konieczności wyjścia do miejsca zatrudnienia, powodują nadmierny lęk. W tym kontekście bardzo duże znaczenie ma zachowanie równowagi między życiem zawodowym i prywatnym, a także szukanie pomocy w przypadku nadmiernego stresu.

Czytaj więcej

Kurs o technikach motywacji i radzenia sobie ze stresem w życiu i w pracy z zastosowaniem praktyki mindfulness dostępny w promocyjnej cenie

Kurs „Mindfulness – techniki motywacji i radzenia sobie ze stresem w życiu i w pracy” jest odpowiedzią na współczesny rynek pracownika oraz gwarancją zdrowego rozwoju indywidualnej ścieżki kariery, a w konsekwencji całej organizacji, co bezpośrednio przekłada się na zdrowie psychiczne samego pracownika, chroni go przed wypaleniem zawodowym i sprzyja budowaniu efektywnych relacji w zespole. Pokażemy Ci, jak możesz zadbać o swoje zdrowie psychiczne, dzięki praktyce uważności!

Czytaj więcej

Psychoseksuologia w praktyce terapeutycznej - Wywiad z prof. dr hab. n. med. Zbigniewem Lwem-Starowiczem

Psychoseksuologia to jeden z najnowszych kierunków kształcenia medycznego w Polsce. Jak na razie jest 31 specjalistów, czteroletnie studia skończyła zaledwie garstka osób, obecnie studiuje kilkudziesięciu studentów. 

Czytaj więcej

Nowe narzędzie do pracy z pacjentami w sferze związków! Premiera kursu „Sztuka dobrego związku”

Coraz więcej osób potrzebuje profesjonalnego wsparcia w sferze budowania zdrowej i silnej relacji z partnerem lub partnerką. Zwłaszcza obecnie istnieje wiele czynników, które mogą znacząco wpływać na związki. Są to między innymi: szybkie tempo życia, pandemia, która ujawniła wiele toksycznych zachowań i przemocy w rodzinie, stres czy media społecznościowe, które idealizują świat, życie, ludzi i ich relacje.

Czytaj więcej