Dołącz do czytelników
Brak wyników

Inspirujący magazyn dla psychologów i psychoterapeutów

W czasopiśmie Psychologia w Praktyce podejmujemy takie tematy jak m.in. zaburzenia lękowe, kult ciała, zaburzenia tożsamości, więzi, neuropsychologia, nowe technologie w psychologii i psychodietetyce.
6 numerów w roku
72 strony
28 numerów archiwalnych
Filmy instruktażowe

Poznaj naszych autorów

Stałe działy

TEMAT NUMERU

Opracowywany przez konkretnych specjalistów, porusza kwestie związane z problemami pacjentów oraz zalecanymi formami terapii, które warto zastosować w własnym gabinecie by osiągać coraz lepsze rezultaty w współpracy terapeutycznej.
czytaj przykładowy artykuł >>

STUDIUM PRZYPADKU

Case studies diagnostyki i poszczególnych etapów terapii - przygotowane w oparciu o realne przykłady z praktyki gabinetów psychologicznych. Opisujemy poszczególne przypadki od objawów charakterystycznych dla konkretnych zaburzeń, poprawną diagnostykę przez rozpoznanie i zalecaną metodę terapii.
czytaj przykładowy artykuł >>

METODY TERAPII

Otrzymasz teksty autorstwa doświadczonych psychoterapeutów poświęconych wybranym metodom terapeutycznym, które są szczegółowo omawiane i poparte przykładami z ich codziennej pracy .
czytaj przykładowy artykuł >>

DIAGNOZA

Znajdziesz tu artykuły specjalistów – praktyków, rozkładające na czynniki pierwsze mechanizmy psychologiczne determinujące funkcjonowanie osoby. Wskazujemy konkretne, skuteczne narzędzia diagnostyczne.
czytaj przykładowy artykuł >>

WSPÓŁPRACA Z…

Prezentujemy tu punkt widzenia innych specjalistów, m.in. fizjoterapeutów, neurologów, psychiatrów w różnych zaburzeniach. Otrzymasz wytyczne, o czym warto pamiętać i wskazówki, w jaki sposób może działać psycholog, jeżeli problem pacjenta ma podłoże medyczne.
czytaj przykładowy artykuł >>

PSYCHIATRIA W PRAKTYCE

Przekładamy wiedzę z obszaru psychiatrii na realia pracy z klientem w gabinecie psychologa i psychoterapeuty - otrzymasz kompleksowy, łatwy w nawigacji zestaw materiałów z zakresu psychopatologii i diagnostyki psychiatrycznej.
czytaj przykładowy artykuł >>

NARZĘDZIOWNIA

Znajdziesz tu przykładowe pytania do wykorzystania podczas wywiadu, scenariusze terapii, scenki dialogowe czy opisy sesji terapeutycznych, narzędzia terapeutyczne adekwatne do potrzeb zmieniającego się świata i uwarunkowań funkcjonowania człowieka w XXI wieku.
czytaj przykładowy artykuł >>

W najnowszym numerze

Temat numeru

  • Psychosomatyka - kiedy umysł wykorzystuje ciało do powiedzenia czegoś ważnego

Terapia par

  • Chemsex - zachowania seksualne po substancjach psychoaktywnych wśród społeczności LGBT

Metody terapii

  • Wykorzystanie restrukturyzacji poznawczej w terapii przewlekłego bólu
  • Wykorzystanie terapii ericksonowskiej w pracy z pacjentką onkologiczną w ciężkim stanie

Studium przypadku

  • Dysmorfia mięśniowa u mężczyzn
  • Problemy psychosomatyczne oraz rola czynników psychologicznych w przebiegu chorób przewlekłych u dzieci

Narzędziownia

  • Diagnoza różnicowa i specyfika pomocy psychologicznej w pracy z pacjentem z zaburzeniami somatoformicznymi i psychosomatycznymi

Może zainteresują Ciebie również

Terapia Specjalna
Małe Charaktery
Charaktery