Autor: Paweł Dyberny

Magister filologii angielskiej, dyplomowany coach, trener ACT, student psychologii klinicznej na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Od zeszłego roku pełni funkcję przewodniczącego komisji rewizyjnej w stowarzyszeniu poświęconemu naukom kontekstualno- behawioralnym ACBS Polska. Jest również członkiem światowego ACBS. Był prelegentem na II Poznańskiej konferencji ACT. Współorganizował pierwszą, międzynarodową konferencję ACT w Polsce. Razem z Bartoszem Kleszczem współtworzy „Uczę się ACT", największą w Polsce platformę do nauki terapii ACT. Recenzent książek psychoterapeutycznych, tłumacz warsztatów i szkoleń.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Transdiagnostyczne ujęcie zaburzeń emocjonalnych

Transdiagnostyczny protokół poznawczo-behawioralny został po raz pierwszy opublikowany w 2011 roku w formie podręcznika terapeuty i poradnika dla pacjenta. Głównym celem pracy z użyciem UP (ang. Unified Protocol) jest to, aby pacjenci nauczyli się rozpoznawać swoje emocje oraz rozumieć rolę, jakie te spełniają w ich życiu.

Czytaj więcej

Terapie oparte na uważności w pracy z osobami z PTSD Przykład terapii ACT

Uważność nie tylko umożliwia eksploracje naszego wewnętrznego krajobrazu ze współczuciem i ciekawością, ale może także aktywnie nawigować nas w kierunku zatroszczenia się o samych siebie.

Bessel van der Kolk

Czytaj więcej

Terapia ACT w problemach ze snem

Terapia akceptacji i zaangażowania (ACT) to kontekstualno-behawioralny model wywodzący się z terapii poznawczo-behawioralnej. Tym, co odróżnia ACT od klasycznego CBT, jest nacisk na pracę na procesach opartych na uważności, akceptacji oraz na wartościach. Te różnice okazują się mieć duże znaczenie w przypadku pracy z osobami, które na co dzień zmagają się z problemami związanymi z brakiem snu.

Czytaj więcej