Autor: Agata Rakfalska-Vallicelli

Psycholog i psychoterapeuta, od 2010 roku pracująca w nurcie krótkoterminowej psychoterapii strategicznej, nieznanej w Polsce, ale praktykowanej od ponad 30 lat we Włoszech (Centro di Terapia Strategica pod kierunkiem prof. Giorgio Nardone) i innych krajach Europy i Ameryki. Na co dzień przyjmuje w Centrum Psychologii w Modenie (Włochy), a raz w miesiącu w specjalistycznej przychodni w Warszawie. Więcej informacji na temat innowacyjnej i wysoce skutecznej terapii strategicznej można znaleźć na stronie www.agatarakfalska.com/pl

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Techniki przepracowywania bólu psychicznego według Krótkoterminowej Terapii Strategicznej

Ból psychiczny jest jedną z podstawowych emocji, która od zawsze towarzyszy egzystencji człowieka, ale w naszej zachodniej kulturze jej przejawy nadal są często postrzegane jako oznaka słabości i nadmiernej wrażliwości. 

Czytaj więcej

7 Kroków Strategicznego Rozwiązywania Problemów w organizacji

Istnieje wiele metod skutecznego rozwiązywania problemów. Większość z nich opiera się na klasycznej logice Arystotelesa i analizie przyczyn danego problemu. W ostatnich latach, oprócz koncepcji lean w stosunku do problemu solving, pojawiło się niezmiernie skuteczne podejście wypracowane przez prof. Giorgia Nardone, włoskiego psychologa, psychoterapeutę i coacha, na co dzień pracującego w Arezzo, we Włoszech.

Czytaj więcej

Krótkoterminowa terapia strategiczna a zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne u dzieci

W jaki sposób przejąć kontrolę nad rytuałami, tikami nerwowymi i obsesyjnym myśleniem?
W ciągu ostatnich 20 lat obserwuje się coraz częstsze występowanie zaburzenia obsesyjno-kompulsywnego nie tylko u dorosłych, ale przede wszystkim u dzieci (Nardone, Portelli, 2013). Psychiatria definiuje je jako niepohamowaną potrzebę kontrolowania rzeczywistości, która wyraża się w serii rytualnych działań i myśli, a ich nadmierne powtarzanie ma funkcję uspokajającą, daje poczucie kontroli nad tym, co się może zdarzyć, naprawia skutki tego, co się już stało, ale tylko do czasu. Potem to błędne rozwiązanie potęguje problem DSM-5.

Czytaj więcej