Autor: Agata Loewe

dr; psychoterapeutka, seksuolożka. Instytut Pozytywnej Seksualności. USWPS, Poznań. Pink Therapy, Londyn. SCU, USA.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Praca z seksualnością osób LGBT+ z wykorzystaniem technik Pink Therapy

Zanim wyruszymy w świat zawodów pomocowych, warto zacząć od siebie. Psycholodzy/psycholożki, a zwłaszcza psychoterapeutki/psychoterapeuci w okresie trwających studiów wielokrotnie i z pewnym naciskiem słyszą – własny proces terapeutyczny jest obowiązkowy. Zobacz, co w Tobie trzeszczy, zobacz jak to działa, ale od środka, od wewnątrz. Przyjrzyj się swoim uwarunkowaniom, swojemu kontekstowi. Co się uda – napraw! To proces, niekończący się proces, ale od czegoś trzeba zacząć.

Czytaj więcej

Kobieca seksualność w terapii sekspozytywnej

Pozytywna seksualność to kolektyw myślowy w obrębie psychoseksuologii, który skupia się na wzmacnianiu zasobów istoty ludzkiej. W porównaniu z głównym nurtem – w dużej mierze rozwijającym się na bazie medycyny seksualnej i farmako-seksuologii, diagnozy i leczenia zaburzeń seksualnych – terapeuta unika etykietowania problemu i pomaga osobie szukającej pomocy lepiej zrozumieć znaczenie i funkcję objawów bez nastawienia na konkretny cel.

Czytaj więcej

Terapia dotykiem, czyli co to jest Sensate Focus?

Sensate Focus to technika w terapii seksualnej wprowadzona przez zespół Masters i Johnson na początku lat 70. XX w. Działa poprzez skierowanie skupienia partnerów na ich własne odczucia zmysłowe i szeroko pojętą sensualność, zamiast na zachowaniach seksualnych zorientowanych na cel, na przykład skoncentrowanych na narządach płciowych czy seksie z penetracją.
Czytaj więcej