Nowe narzędzie do pracy z pacjentami w sferze związków! Premiera kursu „Sztuka dobrego związku”

Nowości w psychologii

Coraz więcej osób potrzebuje profesjonalnego wsparcia w sferze budowania zdrowej i silnej relacji z partnerem lub partnerką. Zwłaszcza obecnie istnieje wiele czynników, które mogą znacząco wpływać na związki. Są to między innymi: szybkie tempo życia, pandemia, która ujawniła wiele toksycznych zachowań i przemocy w rodzinie, stres czy media społecznościowe, które idealizują świat, życie, ludzi i ich relacje.

Czym jest kurs „Sztuka dobrego związku”?

Kurs „Sztuka dobrego związku” to trwający 5 miesięcy proces, który stanowi świetne narzędzie do samodzielnej pracy pacjentów lub do wykorzystania w gabinecie. Skupia się na tym:

 • jakie wyzwania stawia przed ludźmi związek,
 • jakie są osobowości w miłości,
 • czy miłość od pierwszego wejrzenia istnieje,
 • czym są granice stawiane w związku i kiedy warto je stawiać,
 • jak rozpoznać toksyczny związek i co robić, gdy pojawia się przemoc,
 • jak dbać o relację, którą już jest.

A to wszystko już w dwóch pierwszych miesiącach kursu! Rozmawiamy o istotnych aspektach i poza wyżej wymienionymi, poruszamy tematy takie jak: zdrada, kryzys w związku, satysfakcjonujące dla obu stron życie seksualne, sposoby na pielęgnację relacji, otwartość w rozmowach z partnerem/partnerką.

Nikt nie uczy nas, jak budować zdrowe relacje. Wszystkiego ludzie muszą nauczyć się sami w praktyce – na zasadzie prób i błędów ­– przez co bardzo często cierpią w relacjach i potrzebują pomocy psychologa. Kurs zwraca uwagę na codzienne, realne problemy i poprzez łączenie ich z naukową wiedzą, proponuje rozwiązania i porady, dzięki którym otrzymasz skuteczne narzędzie do pracy – niezastąpione w trakcie prowadzenia terapii. Testy i kwestionariusze, które są zawarte w materiałach kursowych, będziesz mógł przenieść na realia swojego gabinetu i zaproponować pacjentom dodatkowe formy terapeutyczne. Zdalna forma kursu pozwala wykorzystać go jako narzędzie do pracy każdego dnia. Wśród materiałów znajdują się: nagrania video, aż 50 plików do pobrania, testy, kwestionariusze i 20 praktycznych ćwiczeń.

EKSPERCI-PRAKTYCY Z WIELOLETNIM DOŚWIADCZENIEM

Prowadzącymi są osoby z wieloletnim doświadczeniem, wiedzą i praktyką. Dzięki kursowi będziesz miał możliwość spojrzeć na pewne zagadnienia z perspektywy innych specjalistów. Podczas tych 5 miesięcy towarzyszyć Ci będą:

 • prof. dr hab. n. med. Zbigniew Lew-Starowicz – jest psychiatrą i psychoterapeutą, był ekspertem seksuologii w Ministerstwie Edukacji Narodowej i liderem programu z zakresu seksuologii w Organizacji Narodów Zjednoczonych. Podczas kursu będzie opowiadać m.in. o istocie relacji romantycznej oraz o sztuce rozmowy, która nie doprowadzi do kłótni.
 • prof. UAM dr hab. Katarzyna Waszyńska – specjalistka w zakresie seksuologii i doradczyni oraz mediatorka w konfliktach małżonków i rodzin. W trakcie kursu m.in. wysłuchasz jej rozmowy na temat dobierania odpowiednich partnerów i partnerek, dowiesz się, jak żyć po zdradzie oraz nauczysz się rozpoznawać toksyczne relacje.
 • Michał Pozdał – założyciel Instytutu Psychoterapii i Seksuologii w Katowicach, psychoterapeuta indywidualnych osób, ale także par i rodzin. Podczas kursu wypowie się m.in. na temat kryzysów związkowych oraz przybliży temat spadku namiętności i dbania o sferę seksualną w związku.

Partnerstwo może być wspaniałą przygodą, druga osoba – stać się oparciem, a cała relacja – źródłem szczęścia i spełnienia. Warto pomóc ludziom odbudować lub po prostu zadbać o udany związek, który będzie trwał przez lata i owocował chwilami radości, a nie zmieniał się w pułapkę dla obydwu stron i powód frustracji.

Sprawdź szczegóły kursu ->>

Przypisy

  POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI