Autor: Sebastian Korfel

 Psycholog o specjalności z psychologii klinicznej i psychologii osobowości. Obecnie prowadzi prywatną praktykę psychologiczną w Dąbrowie Górniczej. Przez 12 lat obejował stanowisko kierownicze w niemieckim koncernie. Głównymi nurtami, w których pracuje, są Terapia Akceptacji i Zaangażowania (ACT) oraz Terapia Skoncentrowana na Współczuciu (CFT). Był zatrudniony na oddziałach rehabilitacji neurologicznej i geriatrii. Prowadzi zajęcia dydaktyczne w ramach studiów podyplomowych na kierunku doradztwo zawodowe, oraz w ramach Akademii Rozwoju Rodzica w Wyższej Szkole Humanitas. Członek Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej im. Prof. Zdzisława Bizonia (PTTPB), a także The Compassionate Mind Foundation.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Silny mężczyzna. O czym ważnym chce dziś rozmawiać w gabinecie psychoterapeuty?

Męski świat koncentruje się wokół wielu spraw. Zdarza się, że uwaga mężczyzn jest w znacznym stopniu skupiona wokół rywalizacji, osiągnięć, władzy. Jak pracować z takim klientem w gabinecie?

Czytaj więcej

Wyobraźnia ma wielką moc

Jak pisze Choden – były mnich i wykładowca studiów podyplomowych w obszarze uważności, a także współautor niedawno wydanej na naszym rynku pozycji Uważne współczucie: „Wiemy, że to, co sobie wyobrażamy, może wywierać silny wpływ na nasze ciało i umysł” (Gilbert P., Choden, Uważne współczucie, 2019). Kiedy odczuwamy głód, widok pożywienia czy zapach może powodować wydzielanie śliny i kwasów żołądkowych. Dzięki wyobraźni w jednej chwili jesteśmy w stanie odbyć daleką podróż, ale możemy także doświadczyć bólu emocjonalnego, wyobrażając sobie na przykład tragiczną sytuację, w której biorą udział nasi bliscy lub my sami. W tym artykule zapraszam do podróży w kierunku bezpiecznego miejsca.

Czytaj więcej