Autor: Jagoda Sikora

Pracuje jako psycholog w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka (Szpital Kliniczny nr 6 w Katowicach). Jest autorką programów profilaktycznych dotyczących zdrowia psychicznego skierowanych do dzieci i młodzieży. Ukończyła Studium Psychoterapii Dzieci i Młodzieży w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii we Wrocławiu. Uczestniczy w licznych szkoleniach i konferencjach, m.in. praca z rodziną dziecka niepełnosprawnego, wczesne interwencje w przypadku traumatycznych zdarzeń. Jest certyfikowanym trenerem edukacji HeroicImagination Project prof. Philipa Zimbardo. Ukończyła kurs podstawowy w zakresie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach.
Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Nauka samoregulacji

Self-Reg to tajemniczo brzmiąca metoda, która całkiem niedawno przywędrowała z Kanady. Zyskuje coraz więcej zwolenników nie tylko wśród rodziców, ale także w kręgach specjalistów: psychologów, pedagogów i psychoterapeutów. Znajduje zastosowanie w pracy z niemowlakami, małymi dziećmi, nastolatkami, ale odnosi się także do dorosłych. Jak mówi jej twórca, dr Stuart Shanker, nigdy nie jest za późno na naukę samoregulacji.

Czytaj więcej

Zaburzenia lękowe u dzieci

Lęk jest nieodłącznym elementem rozwoju. Pojawia się u nas zarówno w dorosłym życiu, jak i na przestrzeni wczesnodziecięcych lat, gdzie pełni istotną, psychofizjologiczną funkcję. Niestety, zdarza się, że dziecięcy lęk przestaje pełnić swoją adaptacyjną funkcję i staje się centralnym objawem diagnozowanych u dzieci zaburzeń. Jest jednym z najczęściej występujących zaburzeń wieku dziecięcego.

Czytaj więcej