Autor: Wojciech Oronowicz-Jaśkowiak

psycholog, wykładowca psychologii i komunikacji medycznej na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, kierownik Diamentowego Grantu dotyczącego diagnostyki zaburzeń preferencji seksualnych. Prowadzi konsultacje indywidualne oraz dla par. Jest biegłym sądowym, opiniuje i prowadzi badania sądowo-seksuologiczne przy Sądzie Okręgowym w Warszawie.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Parafilie w ujęciu psychologii pozytywnej, czyli o sposobie rozmowy psychologa z klientem o seksualności bez patologizacji

Przez wiele lat specjaliści pracujący z osobami zgłaszającymi trudności w podejmowaniu aktywności seksualnej prowadzili konsultacje w duchu patologizacji zachowań uznawanych odgórnie za nieprzystające do norm społecznych czy też szkodliwych dla zdrowia seksualnego lub psychicznego. Pojawiały się głosy specjalistów, żeby nie uznawać z założenia wszystkich nietypowych preferencji seksualnych za zaburzenia. Co interesujące, głosy tego rodzaju nie pojawiały się wyłącznie w Stanach Zjednoczonych, ale również były słyszalne w Polsce dzięki Kazimierzowi Imielińskiemu.

Czytaj więcej