BEZPŁATNA TRANSMISJA

Wpływ doświadczanej przemocy na funkcjonowanie psychospołeczne dziecka.W jaki sposób doświadczenie przemocy fizycznej, psychicznej lub seksualnej wpływa na postrzeganie przez dziecko własnej osoby, samoocenę, podejście do swojego ciała oraz poczucie sprawczości?

24 sierpnia godz. 19:30 (czwartek)

Oglądaj
24.08.2023 r.
godz. 19:30
Transmisja
online
Bezpłatny
udział

Temat przewodni webinaru

W gabinetach psychoterapeutycznych niejednokrotnie widzimy młodych pacjentów, którzy doświadczyli różnego rodzaju traum. Często wynika to z doświadczenia przez dziecko przemocy czy nadużyć wobec niego. Terapia dziecka stanowi wyzwanie - nie obejmuje wyłącznie terapii samego dziecka, ale również psychoedukację rodziców. Konsekwencje związane z przemocą fizyczną, psychiczną lub seksualną mogą wiązać się z naruszeniem integralności dziecka i spowodować uczucie braku bezpieczeństwa oraz utraty kontroli nad własnym życiem. Dzieci doświadczające przemocy często borykają się z poczuciem winy, wstydem i zniekształconym postrzeganiem siebie. Wszystkie te czynniki mogą skutkować długotrwałymi konsekwencjami dla dziecka, takimi jak trudności w budowaniu zdrowych relacji, obniżona samoocena, zaburzenia nastroju i zaburzenia lękowe.

Podczas lekcji Magdalena Lange - Rachwał porusza następujące tematy:

W jaki sposób zapewnić wsparcie dziecku doświadczającemu przemocy?

Jakie osoby w szczególności zagrożone są doświadczeniem przemocy?

W jaki sposób rozpoznać czy dziecko doświadcza przemocy?

Jakie sytuacje wpływają na odczuwanie przez dziecko lęku?

Jakie są rodzaje przemocy i jakie są skutki dla dziecka, które jej doświadczyło?

Jak prowadzić terapię dziecka, które doświadczyło różnych rodzajów przemocy?

W jaki sposób postępować i jakie zasady stosować podczas terapii dziecka, w środowisku którego pojawiła się przemoc domowa?

Zapisz się na transmisję,
aby zobaczyć ją całkowicie za darmo!

Kim jest autorka?

Magdalena Lange - Rachwał

Pracuje z dziećmi i dorosłymi, praktykując w gabinetach prywatnych i poradni NFZ. W swojej pracy oprócz podejścia poznawczo-behawioralnego opiera się o zasady Porozumienia bez przemocy, pracuje metodą gestalt play therapy, sięgając również po elementy innych nurtów. Pasją pani Magdaleny Lange - Rachwał jest praca z dziećmi i młodzieżą w obszarach, w których napotykają trudności. Wychodzi z założenia, które jednocześnie jest jej misją - świadomy rodzic, lepsze dzieciństwo. Prowadzi warsztaty i zajęcia psychoedukacyjne dla rodziców oraz jest autorką książki: ,,Moje dziecko się boi. Jak mogę mu pomóc.”


Oglądaj

Lekcja pod patronatem magazynu Psychologia w Praktyce

Pierwsze na rynku zawodowe czasopismo psychologów i psychoterapeutów dzieci i dorosłych zdecydowanie odpowiada na pytanie: jak skutecznie służyć pomocą psychologiczną i psychoterapeutyczną na miarę uwarunkowań XXI wieku.


Oglądaj

Ważne informacje
na temat wydarzenia:

Wydarzenie jest organizowane przez redakcję magazynu Psychologia w Praktyce.

  • Rejestracja na transmisję trwa do 24 sierpnia do godziny 8 i jest całkowicie bezpłatna.
  • W dniu wydarzenia wyślemy do Ciebie link do transmisji lekcji. Pamiętaj, aby sprawdzić także folder SPAM.
  • Jeśli chcesz dostać przypomnienie smsem – zostaw nam numer telefonu.
  • Transmisja potrwa ok. 30 minut i będzie w formie nagrania lekcji z Magdaleną Lange - Rachwał