Bezpłatny webinar live
dla psychologów i psychoterapeutów
30 listopada (środa), godz. 19:00
 

Praca z traumą w dzisiejszej praktyce terapeutycznej

Gdzie przebiega granica między traumą a sytuacjami potencjalnie traumatycznymi?

 
Webinar poprowadzi:
Maja Pisarek
Psycholog, psychotraumatolog, trener umiejętności społecznych. Wykładowca akademicki na UG oraz UWM.
Nie zwlekaj, liczba miejsc ograniczona!
Warunki zewnętrzne mają ogromny wpływ na zdrowie psychiczne. Doskonałym tego przykładem w ostatnich latach są m.in. pandemia COVID-19, wojna w Ukrainie czy kryzys gospodarczy. Wszystko to sprawia, że w gabinetach pojawia się coraz więcej klientów zgłaszających objawy przewlekłego stresu, zaburzeń snu lub ataków paniki.
Z drugiej strony warto też zwrócić uwagę na zjawisko polegające na nadużywaniu przez społeczeństwo nazw niektórych zaburzeń czy nawet pojęć psychologicznych. Taką sytuację można zaobserwować m.in. w przypadku traumy. Nierzadko zdarza się, że klienci określają w ten sposób swój stan, który w rzeczywistości powodowany jest całkiem innym zaburzeniem. Poza tym należy również podkreślić, że nie każda sytuacja potencjalnie traumatyczna, doprowadzi do powstania traumy.
To wszystko sprawia, że przed specjalistami pojawiają się coraz to nowe wyzwania. Skłaniają one do ciągłego poszerzania swojej wiedzy oraz szukania narzędzi i metod, które pomogą w postawieniu trafnej diagnozy zgłaszających się po pomoc klientów.
W tym celu zapraszamy Państwa do udziału w webinarze, podczas którego Maja Pisarek opowie o tym, jak wygląda praca z traumą we współczesnych realiach praktyki terapeutów oraz gdzie przebiega granica między traumą a sytuacjami potencjalnie traumatycznymi.

Weź udział w webinarze aby dowiedzieć się:

 
  • Dlaczego nie każda sytuacja potencjalnie traumatyczna może doprowadzić do rozwinięcia traumy i jakie czynniki ochronne mają na to wpływ?
  • Jakie mechanizmy i stresory warunkują powstawanie traumy wskutek doświadczeń zewnętrznych zagrażających zdrowiu lub życiu, np. wypadek komunikacyjny, śmierć bliskiej osoby, przemoc domowa, burzliwy rozwód?
  • Kiedy możemy mówić o wystąpieniu traumy, a kiedy jedynie o wydarzeniach potencjalnie traumatycznych, które wcale nie muszą doprowadzić do powstania długotrwałych negatywnych konsekwencji?
  • Na co zwrócić uwagę przygotowując się do postawienia trafnej diagnozy uwzględniającej działanie czynników ochronnych i czynników ryzyka?
  • Do jakiego rodzaju trwałych trudności związanych z codziennym funkcjonowaniem mogą przyczyniać się następstwa sytuacji traumatycznej oraz jakie znaczenie dla terapeuty ma ich występowanie, nasilenie i częstotliwość?
Webinar poprowadzi:

Maja Pisarek

Psycholog, psychotraumatolog, trener umiejętności społecznych. Wykładowca akademicki na UG oraz UWM. Właścicielka Poradni „Okay psycholodzy i terapeuci”, która od 5 lat prężnie rozwija się na polskim rynku. Kilkunastoletnie doświadczenie terapeutyczne zbudowało ogromny zasób doświadczenia, szczególnie w dziedzinie pracy z traumą i silnym stresem. Cierpliwość i umiejętności wdrażania niestandardowych rozwiązań skutecznie przetrenowała w ciągu niemal 10 lat pracy w edukacji. Aktualnie tworzy od podstaw markę „Okay Szkolenia i biznes”, która będzie wspierać świadomych pracodawców. Zaraża energią, ogromnym temperamentem. Słynie z nietuzinkowych wystąpień oraz niestandardowych rozwiązań. Ceniona za autentyczność, konkretność i spójność. Współpracuje z wysoko wyspecjalizowanym zespołem, który uzupełnia się w wielu dziedzinach pomagania i tworzenia.

Ważne informacje na temat szkolenia:

 
  • Rejestracja na webinar trwa do 30 listopada do godz. 9:00 i jest całkowicie bezpłatna!
  • W dniu wydarzenia wyślemy do Ciebie link do transmisji na żywo. Pamiętaj, aby sprawdzić także folder SPAM. Jeśli chcesz dostać przypomnienie smsem - zostaw nam numer telefonu.
  • Organizator nie przewiduje certyfikatów ani zaświadczeń za udział w spotkaniu.
  • Webinar potrwa ok. 60 minut i będzie się składał z części merytorycznej oraz sesji pytań i odpowiedzi od uczestników. Pytania będzie można zadawać na czacie w trakcie webinaru oraz kontaktując się z nami mailowo pod adresem: webinar@psychologiawpraktyce.pl.

Zaufaj naszej wiedzy i doświadczeniu!

 
Wydarzenie jest organizowane przez redakcję pierwszego na rynku zawodowego czasopisma psychologów i psychoterapeutów dzieci i dorosłych – Psychologii w Praktyce. Każdy numer czasopisma jest tematyczny. Budujemy bazę wiedzy w oparciu o przypadki analizowane krok po kroku, przybliżając czytelnikom nowatorskie rozwiązania badawcze, diagnostyczne, terapeutyczne i inne.

Patronat:

 

FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o. ul. Polska 13, 60-595 Poznań KRS nr 0000037307,
Wydział VIII KRS Poznań, NIP 781-15-51-223 REGON 631046924 Kapitał zakładowy 300 000 zł

Administratorem Twoich danych będzie Forum Media Polska sp. z o.o. ul. Polska 13, 60-595 Poznań. Będziemy przetwarzali Twoje dane podane w formularzu w celu przesłania materiałów oraz komunikacji handlowej drogą elektroniczną oraz telefoniczną. Masz prawo w każdym czasie wycofać swoją zgodę na komunikację handlową pisząc na bok@forum-media.pl. Pełna informacja o regułach przetwarzania Twoich danych dostępna jest tutaj.