Partner:
BEZPŁATNY WEBINAR
NA ŻYWO

Jak pracować z konkretnymi problemami, by terapia par była udana?

23 listopada, 19:00
DOŁĄCZ DO WYDARZENIA
Prelegent:
prof. UAM dr hab. KATARZYNA WASZYŃSKA
Kiedy?
23 listopada 2021, 19:00

Terapia par znacząco różni się od pracy indywidualnej w gabinecie psychologa i psychoterapeuty. Każda z osób pozostających w bliskiej relacji wnosi swoją historię, oczekiwania i cele do pracy terapeutycznej. Od terapeuty wymaga to zwrócenia uwagi na obie osoby, dlatego aby prowadzić dobrze przygotowane terapie par, warto w odpowiedni sposób zadbać o klientów i umiejętnie przeanalizować problem, z którym przychodzą do gabinetu.

O tym, jak prowadzić dobrze przygotowane terapie par opowie prof. UAM dr hab. Katarzyna Waszyńska, która rozłoży na czynniki pierwsze najczęstsze sytuacje problemowe pojawiające się w terapii par.

Podczas webinaru dowiesz się:

  • Na co warto zwrócić uwagę pracując z parą w gabinecie psychologa lub psychoterapeuty?
  • Jak sytuacja pandemii wpłynęła na funkcjonowanie związków i w jakim kontekście warto rozpatrywać sytuacje problemowe, z którymi mamy do czynienia w terapii?
  • Czym charakteryzują się zasoby i trudności na poszczególnych etapach związku – gdy np. mieszkamy osobno/razem, staramy się o dziecko, dzieci opuściły dom?
  • W jaki sposób pracować z parą, której problemy, takie jak brak komunikacji, konflikty, trudności w radzeniu sobie z emocjami i ich wyrażaniu, zostały uwypuklone przez pandemię?
  • Jak na relację wpływają krytyczne wydarzenia życiowe takie jak urodzenie dziecka czy zdrada?
  • Czym powinna charakteryzować się terapia dostosowana do obecnej sytuacji społecznej i jakie są potrzeby par korzystających z terapii?

Webinar poprowadzi:

prof. UAM dr hab. KATARZYNA WASZYŃSKA
psycholożka, seksuolożka kliniczna, prowadzi terapię indywidualną i terapię par
„Od prawie 25 lat łączę pracę naukową, dydaktyczną i terapeutyczną. Pracuję w obszarze psychologii, pedagogiki, seksuologii, edukacji seksualnej zarówno z młodzieżą jak i dorosłymi (rodzicami, nauczycielami, psychologami). Staram się upowszechniać wiedzę, tak aby mogła trafiać nie tylko do wąskiego grona specjalistów ale także dla osób zainteresowanych swoim rozwojem, dobrostanem, polepszeniem jakości życia.”

Webinar dla psychologów i psychoterapeutów, którzy:

  • Chcą zwiększyć swoje kompetencje w obszarze terapii par
  • Szukają nowych metod pracy, technik i podejść do pracy z parą
  • Pragną zainspirować się i podejrzeć warsztat pracy specjalisty z wieloletnim doświadczeniem w pracy z parami
DOŁĄCZ DO WYDARZENIA

Organizacyjnie

Webinar potrwa 60 minut i będzie się składaj z części szkoleniowej oraz sesji pytań i odpowiedzi. Pytania będzie można zadawać na czacie w trakcie webinaru oraz kontaktując się z nami mailowo pod adresem: webinar@psychologiawpraktyce.pl.