BEZPŁATNA TRANSMISJA

Terapia z elementami zabawy w pracy z dziećmi. Strategie radzenia sobie z lękiem, trudnościami emocjonalnymi i komunikacyjnymi.

25 maja (czwartek), godz. 19.30

Autorka:

Magdalena Lange - Rachwał - psycholog, certyfikowany psychoterapeuta CBT, specjalizuje się w pracy z dziećmi i ich rodzicami.

Oglądaj
25.05.2023 r.,
godz. 19:30
Lekcja
online
Bezpłatny
udział

Temat przewodni webinaru

Istotnym aspektem w pracy z dzieckiem jest poczucie, że młody pacjent czuje się bezpiecznie w gabinecie. Często wykorzystywanymi metodami w pracy z dziećmi jest m.in. wizualizacja i praca z symbolami. Pozwala ona pacjentowi na tworzenie własnych interpretacji, nie narzuca mu treści, ale umożliwia terapeucie łatwiejsze podążanie za dzieckiem w procesie terapii. Wizualizacja może wspomóc dziecko przede wszystkim w redukcji stresu, w doświadczaniu i rozumieniu aktualnie przeżywanej trudnej dla niego sytuacji życiowej i jednocześnie wspierać w znalezieniu rozwiązań dla tej sytuacji.

W jaki sposób w gabinecie specjalisty można korzystać z metafor i symboli obrazujących emocje w zabawie terapeutycznej? W jaki sposób korzystać z pracy z obrazem? Jak wprowadzać wizualizację i w czym może ona okazać się pomocna?

 

Podczas webinaru uzyskasz odpowiedź m.in. na pytania:

W jaki sposób korzystać z wizualizacji? – praktyczne porady do wykorzystania w pracy terapeuty

Jakie są przykładowe symbole i metafory w zabawie i w jaki sposób wprowadzać je w gabinecie? Wskazówki i przykład z wykorzystaniem obrazka.

W jaki sposób wspierać dzieci przeżywające stratę wykorzystując metaforę i symbole?

Jak w terapii wykorzystać symbolikę postaci i jaka jest rola terapeuty przy wyborze postaci?

Terapia z elementami zabawy w pracy z dziećmi
to jedna z lekcji kursu Terapia z elementami zabawy w pracy z dziećmi. Strategie radzenia sobie z lękiem, trudnościami emocjonalnymi i komunikacyjnymi

Zapisz się na transmisję,
aby zobaczyć ją całkowicie za darmo!

Kim jest autorka?

Magdalena Lange - Rachwał

Pracuje z dziećmi i dorosłymi, praktykując w gabinetach prywatnych i poradni NFZ. W swojej pracy oprócz podejścia poznawczo-behawioralnego opiera się o zasady Porozumienia bez przemocy, pracuje metodą gestalt play therapy, sięgając również po elementy innych nurtów. Pasją pani Magdaleny Lange - Rachwał jest praca z dziećmi i młodzieżą w obszarach, w których napotykają trudności. Wychodzi z założenia, które jednocześnie jest jej misją - świadomy rodzic, lepsze dzieciństwo. Prowadzi warsztaty i zajęcia psychoedukacyjne dla rodziców oraz jest autorką książki: ,,Moje dziecko się boi. Jak mogę mu pomóc.”


Oglądaj

Dlaczego warto wziąć udział w webinarze?

Zyskasz wiedzę o korzyściach, jakie niesie ze sobą stosowanie metafory i symboli w pracy z dzieckiem.

W trakcie webinaru omówione zostaną prawdziwe przykłady z gabinetu dotyczące wykorzystania wizualizacji i pracy z obrazem.

Otrzymasz wskazówki mogące odnaleźć swoje zastosowanie na co dzień w gabinecie podczas pracy z dzieckiem przeżywającym stratę.

Lekcja pod patronatem magazynu Psychologia w Praktyce

Pierwsze na rynku zawodowe czasopismo psychologów i psychoterapeutów dzieci i dorosłych zdecydowanie odpowiada na pytanie: jak skutecznie służyć pomocą psychologiczną i psychoterapeutyczną na miarę uwarunkowań XXI wieku.


Oglądaj

Ważne informacje
na temat szkolenia:

  • Rejestracja na szkolenie trwa do 25 maja do godz. 9:00 i jest całkowicie bezpłatna!
  • W dniu spotkania wyślemy do Ciebie mailowo oraz poprzez SMS przypomnienie wraz z informacjami organizacyjnymi. Prosimy o sprawdzenie także folderu SPAM.
  • Organizator nie przewiduje certyfikatów ani zaświadczeń za udział w spotkaniu.
  • Nie możesz wziąć udziału w webinarium? Zarejestruj się, wyślemy Ci link do nagrania, do którego dostęp otrzymasz na 5 dni!