BEZPŁATNA TRANSMISJA

Przemoc psychiczna w związku

- metody terapii par
wg prof. Dariusza Skowrońskiego

8 SIERPNIA (wtorek)
godz. 20:00

Oglądaj
 
08.08.2023 r.,
godz. 20:00
Lekcja
online
Bezpłatny
udział

Najczęściej pojawiającymi się nadużyciami w związkach są te związane z przemocą psychiczną. Jest to forma agresji polegająca na tym, że jedna strona w relacji wywiera pewną kontrolę, manipuluje czy próbuje dominować nad drugą osobą. Terapia par skupia się przede wszystkim na nauce komunikacji, budowaniu zaufania i tworzeniu zdrowych granic, aby pomóc parze w odzyskaniu pełnej harmonii i dobrostanu emocjonalnego. U klientów odwiedzających terapeutów można zauważyć, że przemoc psychiczna jakiej doświadczają w związku przybiera różne formy, wśród nich między innymi jest ciągłe krytykowanie, poniżanie czy wyśmiewanie partnera. Ofiary przemocy psychicznej mogą doświadczać obniżenia poczucia własnej wartości oraz mają trudności w uwolnieniu się z takiej relacji.

W jaki sposób funkcjonują pary, w których pojawia się przemoc psychiczna? Jak wspomagać klientów, którzy próbują wyjść z przemocowej relacji?

W jaki sposób budować relację terapeutyczną z osobą, która weszła w „trójkąt dramatyczny”?

 

Podczas wykładu prof. Dariusz Skowroński poruszył następujące tematy:

Na jakie zachowania warto zwracać uwagę u klienta, który prawdopodobnie jest w związku przemocowym? – co może być „czerwoną flagą” w relacji, jakie symptomy mogą wskazywać na to, że klient w swoim związku doświadcza przemocy.

Czym jest skrypt rodzinny i w jaki sposób wpływa on na zachowania w relacji? – w jaki sposób ustalić funkcjonowanie klienta w relacji na podstawie jego doświadczeń z dzieciństwa.

Jakie są rodzaje przemocy – wskazówki dotyczące rozpoznawania w gabinecie poszczególnych form przemocy doświadczanej przez klienta.

Czym są mikroagresje i jak się ujawniają? – w jaki sposób wspomagać klienta w zauważaniu zachowań przemocowych ze strony partnera.

W jaki sposób przejawia się przemoc psychiczna w związku? – podpowiedzi jak postępować wobec osób doświadczających przemocy w związku.

Jakie postawy i formy może przybierać przekraczanie granic przez partnera? – praktyczne wskazówki na temat prowadzenia terapii par.

Oglądaj

Przemoc psychiczna w związku
to fragment jednej z lekcji wyjątkowego kursu Terapia par autorstwa prof. Dariusza Skowrońskiego.

Zapisz się na transmisję,
aby zobaczyć ją całkowicie za darmo!

Kim jest autor?

prof. dr n. hum.

Dariusz Skowroński

Associate Professor of Psychology and Clinical Sexology Psychological Studies Program Coordinator & Major Advisor Temple University, Japan Campus

Dla kogo jest to wydarzenie?

  • psychologów szukających sprawdzonych metod wsparcia klientów w gabinecie,
  • psychoterapeutów, którzy potrzebują skutecznych technik i narzędzi zwiększających skuteczność terapii,
  • seksuologów, szukających autentycznych przykładów z praktyki gabinetowej.

Koniec zapisów za:

countdownmail.com
Oglądaj

Zaufaj naszej wiedzy i doświadczeniu!

Wydarzenie jest organizowane przez redakcję pierwszego na rynku zawodowego czasopisma psychologów i psychoterapeutów dzieci i dorosłych – Psychologii w Praktyce. Każdy numer czasopisma jest tematyczny. Budujemy bazę wiedzy w oparciu o przypadki analizowane krok po kroku, przybliżając czytelnikom nowatorskie rozwiązania badawcze, diagnostyczne, terapeutyczne i inne.

Ważne informacje
na temat wydarzenia:

Wydarzenie jest organizowane przez redakcję magazynu Psychologia w Praktyce.

  • Rejestracja na transmisję trwa do 8 sierpnia do godziny 10:00 i jest całkowicie bezpłatna.
  • W dniu wydarzenia wyślemy do Ciebie link do transmisji lekcji. Pamiętaj, aby sprawdzić także folder SPAM.
  • Jeśli chcesz dostać przypomnienie SMSem – zostaw nam numer telefonu.
  • Transmisja potrwa ok. 25 minut i będzie w formie wykładu.

Oglądaj 8. sierpnia o 20:00!

Oglądaj